KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13989055
nr 1398 9055
Karl Hagedorn
(1889-1969), Tyskland
Signerad, akvarell. Motivet: 31x47cm, yttermått inklusive ram: 52x65cm
Karl Hagedorn, tysk målare och illustratör född i Berlin 1889, död 1969.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 24 maj 2021
kl 18:16:59
200 kr
400 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Karl Hagedorn
Läs mer om Karl Hagedorn